otok Dugi Otok

Dugi Otok je otok koji pripada zadarskoj otočnoj skupini sjevernodalmatinskih otoka s površinom od 124 km2. Otok je dug 45 km a širok između 1-4 km. Najviši vrh otoka je Vela Straža 338 m. Dugi Otok je idealno odredište za turiste koji svoj odmor žele provesti u miru i tišini. Otok je poznat po svojim prirodnim ljepotama a najviše po Parku prirode Telašćica.

Uvala Telašćica je smještena na jugoistočnom dijelu otoka. Okružena je sa 13 otoka a unutar uvale ih ima 6, poznata po iznimnoj ljepoti proglašena je parkom prirode 1988.g. Dugi Otok je idealno mjesto za nautičare pogotovo one s manjom barkom. Nautičari se tu „baziraju“ zatim kreću u istraživanje poznatih Kornata i drugih manje poznatih otoka i otočića. Na otoku se nalazi jedanaest naselja a to su Sali (glavno središte otoka), Zaglav, Žman, Luka, Savar, Brbinj, Dragove, Soline, Božava, Veli Rat, Verunić i Polje.

Glavno središte otoka je Sali smješten na sjeverno istočnoj strani otoka. Mjesto obiluje kulturnom i sakralnom baštinom a omiljeno je među turistima zbog blizine Nacionalnog Parka Kornati i Parka prirode Telašćica. Od povijesnih spomenika možete razgledati župnu crkvu Sv. Marije, crkvu Sv. Roka, crkvu Sv. Nikole te ostatke kršćanskih crkava u Stivanjem polju. Stanovništvo se od pamtivijeka bavi poljodjelstvom i ribarstvom a u zadnje vrijeme dosta se razvio izletnički, nautički i sportski turizam. Tijekom ljeta održavaju se mnoge manifestacije kao što su Trke tovara, Saljsko kulturno ljeto i Saljske užance.

Otok je jako dobro povezan s kopnom, ima nekoliko domaćih dnevnih trajektnih i brodskih veza sa Zadrom, te sezonsku s Anconom. Vožnja trajektom iz Zadra traje sat i pol a u sezoni voze 3-4 puta dnevno.

Prikaži više
Prikaži manje
PRONAĐI SMJEŠTAJ
    Gdje?
    Check in
    Check out
    Odrasli 18+
    Djece 0-17

    Nastavi istraživati otok Dugi Otok Regija:

    otok Dugi Otok preporuka smještaja

    * cijene za lipanj, 2025 za maksimalan kapacitet i minimalan boravak od 7 dana

    • Sali (otok Dugi otok),
    • Osobe: 1-4
    • Zadnja rezervacija prije 4 dana
    • Sali (otok Dugi otok),
    • Osobe: 1-4
    • Ravna Sika,
    • Osobe: 2-5
    • Ocjena gostiju: 4,6
    • Zadnja rezervacija prije 3 dana
    Apartman - Savar (Dugi otok) Apartman Sammy Od 757 zl
    • Savar (Dugi otok),
    • Osobe: 6-8
    • Ocjena gostiju: 4,9

    Najbolje što Hrvatska nudi naći ćete u svom inboxu!

    Members of
    Croatian National Tourist Board
    Association of Croatian travel agencies
    Travelife - Sustainability in tourism
    Secure payment HTZ

    eu logo
    Hamag Bicro logo

    All rights reserved © 2025